Matservis Stig Lindberg
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STIG LINDBERG, "Ming", matservis, ca 62 dlr, Gustavsberg, blåglaserad, bestående av: 14 flata tallrikar, 13 djupa tallrikar, 14 assietter, 5 tekoppar med fat, 12 kaffekoppar med fat, 6 salladsskålar, 6 äggkoppar, 1 sockerskål, 1 gräddsnipa, 3 serveringsskålar varav en med lock, samt 1 uppläggningsfat
Bruksslitage, enstaka mindre nagg förekommer
891717
2021-03-23