Uppsatsskål sent 1800-tal

Uppsatsskål sent 1800-tal
Uppsatsskål sent 1800-tal
Uppsatsskål sent 1800-tal
Uppsatsskål sent 1800-tal
Uppsatsskål sent 1800-tal
Uppsatsskål sent 1800-tal

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

800 SEK

UPPSATSSKÅL, sent 1800-tal, nysilver med reliefdekor samt slipad glasskål, höjd ca 32 cm.

Åldersrelaterat ytslitage, mittdelens glasvas saknas.

891737

2021-03-27