Örhängen, Forsby herrgård

Örhängen, Forsby herrgård
Örhängen, Forsby herrgård
Örhängen, Forsby herrgård
Örhängen, Forsby herrgård
Örhängen, Forsby herrgård
Örhängen, Forsby herrgård

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k guld, 1800-talets andra hälft, dekor av kulor, band med blomma samt droppformat hänge, vikt 4 g

PROVENIENS: Fröken Karin Bergenstråhle, Forsby herrgård, Västra Eds socken, Kalmar län

Smärre bucklor

891879

2021-04-18