Adliga emblem, Forsby herrgård

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ADLIGA EMBLEM, fyra stycken, 1800-talets andra hälft, förgylld metall, friherrliga krona, 1,9 x 3,5 cm, monogram BEA under adliga krona, 4 x 3 cm, grevliga ätten Stenbock, 4,2 x 3,2 cm, monogram under grevlig krona, 5 x 4,2 cm

PROVENIENS: Fröken Karin Bergenstråhle, Forsby herrgård, Västra Eds socken, Kalmar län

891887

2021-04-18