Armband, Forsby herrgård
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ARMBAND, 1800-tal, förgylld mässing, band med pressad blomsterdekor, genombruten rosett med infattad kamé med klassicerande kvinnoprofil, omkrets ca 16,5 cm
PROVENIENS: Fröken Karin Bergenstråhle, Forsby herrgård, Västra Eds socken, Kalmar län
Lagning
891898
2021-04-18