Armband, Forsby herrgård

Armband, Forsby herrgård
Armband, Forsby herrgård
Armband, Forsby herrgård
Armband, Forsby herrgård
Armband, Forsby herrgård
Armband, Forsby herrgård
Armband, Forsby herrgård
Armband, Forsby herrgård

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ARMBAND, 1800-tal, förgylld mässing, band med pressad blomsterdekor, genombruten rosett med infattad kamé med klassicerande kvinnoprofil, omkrets ca 16,5 cm

PROVENIENS: Fröken Karin Bergenstråhle, Forsby herrgård, Västra Eds socken, Kalmar län

Lagning

891898

2021-04-18