Yngve Ekström vilstol Kurva
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, vilstol, "Kurva", ca 1950-tal, formböjd bok med teakfaner ,sitthöjd ca 35 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage, senare klädsel i fårskinn, spricka i ben, längs med skiktlimmning, Patina
891912
2021-03-23