Yngve Ekström vilstol Kurva

Yngve Ekström vilstol Kurva
Yngve Ekström vilstol Kurva
Yngve Ekström vilstol Kurva
Yngve Ekström vilstol Kurva
Yngve Ekström vilstol Kurva
Yngve Ekström vilstol Kurva
Yngve Ekström vilstol Kurva
Yngve Ekström vilstol Kurva
Yngve Ekström vilstol Kurva
Yngve Ekström vilstol Kurva
Yngve Ekström vilstol Kurva
Yngve Ekström vilstol Kurva

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

YNGVE EKSTRÖM, vilstol, "Kurva", ca 1950-tal, formböjd bok med teakfaner ,sitthöjd ca 35 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage, senare klädsel i fårskinn, spricka i ben, längs med skiktlimmning, Patina

891912

2021-03-23