Fick, Forsby herrgård

Fick, Forsby herrgård
Fick, Forsby herrgård
Fick, Forsby herrgård
Fick, Forsby herrgård
Fick, Forsby herrgård
Fick, Forsby herrgård

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FICKUR, 18 k guld, 1800-talets slut, vitemaljerad urtavla, innerlock i metall, cylindergång, stämplad HH&C, boettnr. 27362, à Cylindre quatre rubis Aiguilles N 5810, diameter 3,5 cm, vikt ca 27 g, dragnyckel medföljer

PROVENIENS: Fröken Karin Bergenstråhle, Forsby herrgård, Västra Eds socken, Kalmar län

Innerlock med slitage. Går vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen

891925

2021-04-18