Eugene Barillot skulptur

Eugene Barillot skulptur
Eugene Barillot skulptur
Eugene Barillot skulptur
Eugene Barillot skulptur
Eugene Barillot skulptur
Eugene Barillot skulptur
Eugene Barillot skulptur
Eugene Barillot skulptur
Eugene Barillot skulptur
Eugene Barillot skulptur

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

EUGENE BARILLOT (1841-1900) Skridskoåkande ängel, stämpelsignerad E Barillot, delvis förgylld brons, sockel i serpentinsten, höjd ca 23 cm

Sockeln med nagg, bruks och åldersrelaterat slitage

892110

2021-03-23