Ljuskrona empirestil

Ljuskrona empirestil
Ljuskrona empirestil
Ljuskrona empirestil
Ljuskrona empirestil
Ljuskrona empirestil
Ljuskrona empirestil
Ljuskrona empirestil
Ljuskrona empirestil
Ljuskrona empirestil
Ljuskrona empirestil

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LJUSKRONA, stomme i mässing, 1900-talets första hälft, empirestil, för fem ljus, behängd med olikslipade prismor, korgbotten, höjd ca 60, diameter 58 cm

Säljes till förmån för Cancerfonden

Slitage, sneda ljusarmar

892219

2021-03-19