Hängskåp Dalarna

Hängskåp Dalarna
Hängskåp Dalarna
Hängskåp Dalarna
Hängskåp Dalarna
Hängskåp Dalarna
Hängskåp Dalarna
Hängskåp Dalarna
Hängskåp Dalarna
Hängskåp Dalarna
Hängskåp Dalarna

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

HÄNGSKÅP, för hörn, Dalarna, 1800-talets första hälft, imitationsmåleri i brunt, polykrom dekor av kurbits, märkt med årtalet 1804, höjd ca 90, 72x42 cm

Brukslitage, delvis senare bemålning, ställvis med avslag

892240

2021-03-20