Hängskåp Dalarna
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HÄNGSKÅP, för hörn, Dalarna, 1800-talets första hälft, imitationsmåleri i brunt, polykrom dekor av kurbits, märkt med årtalet 1804, höjd ca 90, 72x42 cm
Brukslitage, delvis senare bemålning, ställvis med avslag
892240
2021-03-20