Senapskanna gustaviansk Sven Hall
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SENAPSKANNA, silver, Sven Hall (verksam 1783-1794), Kristianstad 1791, gustaviansk, glasinsats i blå glasmassa, höjd ca 11, silvervikt 111 g, sked av annan mästare och ålder medföljer
Säljes till förmån för Cancerfonden
Slitage, stötskador
892342
2021-03-19