Senapskanna gustaviansk Sven Hall

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SENAPSKANNA, silver, Sven Hall (verksam 1783-1794), Kristianstad 1791, gustaviansk, glasinsats i blå glasmassa, höjd ca 11, silvervikt 111 g, sked av annan mästare och ålder medföljer

Säljes till förmån för Cancerfonden

Slitage, stötskador

892342

2021-03-19