Byrå

Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BYRÅ gustaviansk, 3 lådor, översta lådan med 5 mindre lådor, några klädda med marmorerat papper, mässingslister samt handtag och nyckelplåtar i brons, bronserade kannelyrer, fanér i bl a vanöt, skiva i carramarmor, nyckel finns, höjd ca 87 samt 117x58 cm

Några u flera löst sittande handtag, en lös mässingslist samt lösa handtag medföljer, delar av kantlisten netill saknas, stötmärken, repor, fanérskador, bruks och åldersrelaterat slitage, nagg på marmorskivan,

892368

2021-03-24