Carl Fabergé Ryssland Jardiniere silver
Klubbat för:
14 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL FABERGÉ, jardinere, silver, utan skål, 1890-tal, Ryssland, stämplad Fabergé, två armar, blomsterdekor samt på lejontassar, höjd ca 15, bredd 27 cm, silvervikt ca 540 g
En lös arm, skål saknas
892394
2021-03-23