Carl Fabergé Ryssland Jardiniere silver

Klubbat för:

14 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

CARL FABERGÉ, jardinere, silver, utan skål, 1890-tal, Ryssland, stämplad Fabergé, två armar, blomsterdekor samt på lejontassar, höjd ca 15, bredd 27 cm, silvervikt ca 540 g

En lös arm, skål saknas

892394

2021-03-23