Fällbord, alrot
Klubbat för:
19 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FÄLLBORD, 1700-talets andra hälft, Mälardalen, skiva fanerad med alrot, rundad kant, pelarfot med tripodformade fötter, höjd 66, diameter 79 cm
PROVENIENS: Östgötskt samlarhem
Foten med lagningar
892438
2021-04-18