Fällbord, alrot

Fällbord, alrot
Fällbord, alrot
Fällbord, alrot
Fällbord, alrot
Fällbord, alrot
Fällbord, alrot
Fällbord, alrot
Fällbord, alrot
Fällbord, alrot
Fällbord, alrot

Klubbat för:

19 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

FÄLLBORD, 1700-talets andra hälft, Mälardalen, skiva fanerad med alrot, rundad kant, pelarfot med tripodformade fötter, höjd 66, diameter 79 cm

PROVENIENS: Östgötskt samlarhem

Foten med lagningar

892438

2021-04-18