Bägare silver Anders Lundman
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÄGARE, silver, Anders Lundman (verksam 1745-1763), Stockholm 1756, ciselerad dekor av girland, delvis förgylld, höjd ca 8,5 cm, vikt 77 g
Säljes till förmån för Cancerfonden
Med gravyr, slitage, stötskador
892473
2021-03-20