Rudolf Wennberg Stockholm Väggpendyl

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RUDOLF WENNBERG, Stockholm, väggpendyl, Gustaviansk stil, 1940-tal, förgyllt träverk, rik dekor med pärlband, girlanger, lövverk och rosor, urhus flankerat av ymnighetshorn, höjd ca 58 cm, nyckel för uppdrag medföljer

Avslag förgyllning förekommer. Fungerar vid inlämningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.

892479

2021-03-20