Bägare silver Johan Söderdahl
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÄGARE, silver, Johan Söderdahl (verksam 1756-1799), Söderköping 1782, ciselerad dekor, botten med mynt Gustaf III, 1/6 riksdaler, invändigt förgylld, höjd ca 11 cm, vikt 105 g
Säljes till förmån för Cancerfonden
Gravyr, stötskador, slitage
892508
2021-03-20