Bägare silver Johan Söderdahl

Bägare silver Johan Söderdahl
Bägare silver Johan Söderdahl
Bägare silver Johan Söderdahl
Bägare silver Johan Söderdahl
Bägare silver Johan Söderdahl
Bägare silver Johan Söderdahl
Bägare silver Johan Söderdahl
Bägare silver Johan Söderdahl

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BÄGARE, silver, Johan Söderdahl (verksam 1756-1799), Söderköping 1782, ciselerad dekor, botten med mynt Gustaf III, 1/6 riksdaler, invändigt förgylld, höjd ca 11 cm, vikt 105 g

Säljes till förmån för Cancerfonden

Gravyr, stötskador, slitage

892508

2021-03-20