Brännvinsschatull

Brännvinsschatull
Brännvinsschatull
Brännvinsschatull
Brännvinsschatull
Brännvinsschatull
Brännvinsschatull
Brännvinsschatull
Brännvinsschatull
Brännvinsschatull
Brännvinsschatull

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BRÄNNVINSSCHATULL med flaskor, 4 st, fanér i mahogny med svärtade inläggningar samt med mässingslist, handtag i förgylld brons på kortsidorna, invändigt klädd med marmorerat papper, höjd ca 21 samt 22x17,5 cm

Spricka med resning i locket, ena handtaget borta, nyckel saknas, bortfall av ilagda lister, bruks och åldersrelaterat slitage

892575

2021-03-24