Brännvinsschatull
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRÄNNVINSSCHATULL med flaskor, 4 st, fanér i mahogny med svärtade inläggningar samt med mässingslist, handtag i förgylld brons på kortsidorna, invändigt klädd med marmorerat papper, höjd ca 21 samt 22x17,5 cm
Spricka med resning i locket, ena handtaget borta, nyckel saknas, bortfall av ilagda lister, bruks och åldersrelaterat slitage
892575
2021-03-24