Albert Theodor Gellerstedt, Mora Klockstapel
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ALBERT THEODOR GELLERSTEDT (1836-1914): Mora Klockstapel, signerad och daterad AT.G. Annandag Pingst 1886, akvarell och täckvitt på papper, 34x23,5 cm
PROVENIENS
I konstnärens familjs ägo fram till idag
UTSTÄLLD
Albert Theodor Gellerstedt. Minnesutställning anordnad av Svenska Konstnärers Förening, Stockholm 1915
892592
2021-04-18