Albert Theodor Gellerstedt, Mora Klockstapel

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ALBERT THEODOR GELLERSTEDT (1836-1914): Mora Klockstapel, signerad och daterad AT.G. Annandag Pingst 1886, akvarell och täckvitt på papper, 34x23,5 cm

PROVENIENS
I konstnärens familjs ägo fram till idag

UTSTÄLLD
Albert Theodor Gellerstedt. Minnesutställning anordnad av Svenska Konstnärers Förening, Stockholm 1915

892592

2021-04-18