Albert Theodor Gellerstedt, Motiv från Heidelberg
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ALBERT THEODOR GELLERSTEDT (1836-1914): Motiv från Heidelberg, signerad och daterad ATG 1/6 85, akvarell på papper, 22,5x15 cm
Akvarellen föreställer tornet vid Heidelberger Schloss ruin.
PROVENIENS
I konstnärens familjs ägo fram till idag
892594
2021-04-18