Albert Theodor Gellerstedt, Motiv från Heidelberg

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ALBERT THEODOR GELLERSTEDT (1836-1914): Motiv från Heidelberg, signerad och daterad ATG 1/6 85, akvarell på papper, 22,5x15 cm

Akvarellen föreställer tornet vid Heidelberger Schloss ruin.

PROVENIENS
I konstnärens familjs ägo fram till idag

892594

2021-04-18