Stolar jugend
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MYRSTEDT & STERNS, stolar, 4 st, 1900-talets början, jugend, fanérade i mahogny, stoppade sitsar, randig klädsel, skyltmärkta "Myrstedt & Sterns AB, Kongl. Hofleverantör, Stockholm", sitthöjd ca 46 cm
Brukslitage, smärre ytskador, senare klädsel
892645
2021-03-21