Salvador Dalí, La Conquète du Cosmos

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SALVADOR DALÍ (Spanien 1904-1989): La Conquête du Cosmos, de la Dernière Planète, ur La Conquête du Cosmos, 1974, utgiven av Jean Lavigne, Paris, signerad med blyerts Dalí, färglitografi på Arches papper, plåt: 75x55,5 cm, blad: 99x70 cm

något gulnad, märken efter passepartout, papperet en aning buckligt, fastsatt med tejp i övre kant

892792

2021-04-18