Bodrul Khalique skulpturer
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BODRUL KHALIQUE (1978-2013), 5 st, skulpturer, för IKEA omkring år 2000, varav 2 st i svartmålad brons och 3 st i svartmålad metall, dansare, två etikettmärkta (de i brons), höjd ca 26 - 34 cm.
Bruksslitage, en med ojämn struktur, fåtal repor.
892861
2021-03-25