Karmstolar, ett par i kolonialstil
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARMSTOLAR, ett par, kolonialstil, omkring 1900-talets mitt, bambuimitation i trä, sidor i rotting, lösa sittplymåer, ca höjd 88cm, bredd 66 cm, sitthöjd 44 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage på textil med reva och ytsmuts, vissa mindre bambuimitationsdelar på främre undersida sitter löst
892872
2021-03-26