Karmstolar, ett par i kolonialstil

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

KARMSTOLAR, ett par, kolonialstil, omkring 1900-talets mitt, bambuimitation i trä, sidor i rotting, lösa sittplymåer, ca höjd 88cm, bredd 66 cm, sitthöjd 44 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage på textil med reva och ytsmuts, vissa mindre bambuimitationsdelar på främre undersida sitter löst

892872

2021-03-26