Färgetsning Antoni Clavé

Färgetsning Antoni Clavé
Färgetsning Antoni Clavé
Färgetsning Antoni Clavé
Färgetsning Antoni Clavé

Klubbat för:

4 000 SEK

5 000 SEK

ANTONI CLAVÉ (Spanien, 1913-2005): "Hommage à H.C. Andersen", 1974, signerad Clavé, numrerad 17/40, färgetsning med relieftryck, bladmått ca 76x56 cm

Ej examinerad ur ram, något vågigt blad

892987

2021-03-21