Vikskärm Gustaviansk stil
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VIKSKÄRM, 1900-talets första hälft, Gustaviansk stil, träram med förgylld dekor, tygbeklädd och broderad, fyra sektioner, total längd ca 210, höjd ca 134 cm
Ställvis hårt slitage med avskavning, fläckar och märken, patina
893029
2021-03-25