Urnor empirestil
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
URNOR, 1 par, 1800-talets senare del, empirestil, oktagonal form, hänklar i form av karyatider, handmålad dekor i form av fåglar och blomster, förgyllda detaljer, höjd ca 27 cm
Skador, lagningar, invändigt metallstag med korrosion, en urna något ostadig
893047
2021-03-22