Hvidt & Mølgaard Boomerang fåtölj

Klubbat för:

9 600 SEK

Utropspris

7 000 SEK

PETER HVIDT & ORLA MØLGAARD, fåtölj, "Boomerang", France & Daverkosen, Danmark 1950-tal, teak och mässing, lös klädd dyna, märkt FD made in denmark, sitthöjd 44 cm

Ryggens fjädring med skador och lagningar, en dyna saknas

893068

2021-03-22