Börge Mogensen, stolar "J39"

Börge Mogensen, stolar
Börge Mogensen, stolar
Börge Mogensen, stolar
Börge Mogensen, stolar
Börge Mogensen, stolar
Börge Mogensen, stolar
Börge Mogensen, stolar
Börge Mogensen, stolar
Börge Mogensen, stolar
Börge Mogensen, stolar
Börge Mogensen, stolar
Börge Mogensen, stolar

Klubbat för:

16 500 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BØRGE MOGENSEN, stolar, 8 st, ´Folkstolen´ modell J39, formgivningsår 1947, rödlackerade, flätade sitsar, sitthöjd ca 45 cm.

Bruksslitage, repor, sitsar med löst flät, fläckar

893073

2021-03-22