Edition Luxe Fickur Schweiz 1890-tal
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FICKUR, Schweiz, 1890-tal, manuellt urverk, ankargång, förgylld metall, järn samt monogram 18K, dag, datum, kalender och månfas, patent 1712 Schweiz, diam ca 52 mm
Urtavla med sprickor. Fungerar vid inskrviningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.
893103
2021-03-28