Edition Luxe Fickur Schweiz 1890-tal

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

FICKUR, Schweiz, 1890-tal, manuellt urverk, ankargång, förgylld metall, järn samt monogram 18K, dag, datum, kalender och månfas, patent 1712 Schweiz, diam ca 52 mm

Urtavla med sprickor. Fungerar vid inskrviningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.

893103

2021-03-28