Edition Luxe Angelus Chronodato Armbandsur

Klubbat för:

20 000 SEK

Arviointi

25 000 SEK

Kuvaus

ANGELUS, Chronodato, armbandsur, 1940-tal, manuellt urverk, stål, plexiglas, dag, datum, kalender, kronograf med minuträknare, senare läderrem ej original, serie nr. 226647, kaliber 217, diam ca 38 mm

Kuntoraportti

Åldersrelaterat slitage. Urtavla med patina. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.

893105

Päivämäärä:

2021-03-28