Edition Luxe Angelus Chronodato Armbandsur
Klubbat för:
20 000 SEK
Arviointi
25 000 SEK
Kuvaus
ANGELUS, Chronodato, armbandsur, 1940-tal, manuellt urverk, stål, plexiglas, dag, datum, kalender, kronograf med minuträknare, senare läderrem ej original, serie nr. 226647, kaliber 217, diam ca 38 mm
Kuntoraportti
Åldersrelaterat slitage. Urtavla med patina. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.
893105
Päivämäärä:
2021-03-28