Lundstedt Fickursverk Stockholm

Klubbat för:

400 SEK

Schätzwert

1 000 SEK

Beschreibung

LUNDSTEDT, Fickursurverk, Stockholm, 1800-talets första del, manuellt urverk, spindelgång, verk nr. No 160, diam ca 42 mm

Zustandsbeschreibung

Urtavla med emaljskador. Ej funktionstestad. SAV garanterar ej funktionen.

893122

2021-03-27