Matbord Peter Hvidt
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PETER HVIDT, matbord, 1950-tal, för Bodafors, skiva i teakfanér, benställning av ek, märkt Bodafors, Design Peder Hvidt, Mölgaard Nielsen, made in Sweden 1959, med 4 iläggsskivor á 50 cm vardera, höjd ca 73 cm, 140x120 cm
Repor och fläckar
893150
2021-03-22