Parti porslin Kina

Parti porslin Kina
Parti porslin Kina
Parti porslin Kina
Parti porslin Kina
Parti porslin Kina
Parti porslin Kina
Parti porslin Kina
Parti porslin Kina

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

PARTI PORSLIN, 5 delar, Kina, 1900-tal, polykrom dekor, underfat, stekfat, 2 skålfat samt skål, längd 26-37 cm.

Stekfatet med sprickor, skålen med nagg, i övrigt fint skick.

893240

2021-03-27