Vas samt bärtallrikar
Klubbat för:
1 500 SEK
1 500 SEK
BÄRTALLRIKAR, 3 st, samt VAS, Kangxi-stil, porslin Kina, 1800-tal respektive 1900-tal, dekor i underglasyrblått, tallrikarnas diameter 15 cm, vasens höjd 22 cm.
Vasen med nagg, en tallrik med spricka.
893247
2021-03-27