Vas samt bärtallrikar

Vas samt bärtallrikar
Vas samt bärtallrikar
Vas samt bärtallrikar
Vas samt bärtallrikar
Vas samt bärtallrikar
Vas samt bärtallrikar

Klubbat för:

1 500 SEK

1 500 SEK

BÄRTALLRIKAR, 3 st, samt VAS, Kangxi-stil, porslin Kina, 1800-tal respektive 1900-tal, dekor i underglasyrblått, tallrikarnas diameter 15 cm, vasens höjd 22 cm.

Vasen med nagg, en tallrik med spricka.

893247

2021-03-27