Herend porslin

Herend porslin
Herend porslin
Herend porslin
Herend porslin
Herend porslin
Herend porslin
Herend porslin
Herend porslin
Herend porslin
Herend porslin
Herend porslin
Herend porslin

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

HEREND, porslin, 24 dlr, Ungern, flera modeller, bestående av: 2 ljusstakar, 2 fat, 2 bonbonjärer, en gallerskål, 2 buljongkoppar med lock varav en med fat, ett askfat, en buljongkopp med lock och fat, samt 8 + 5 små fat, dekor av blommor, insekter, frukter och fåglar, delvis med förgyllning, loken med plastisk dekor av rosor resp. rosknopp

Smärre slitage, mikronagg kan förekomma

893407

2021-03-28