Ampel, 1800-talets första hälft
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
AMPEL, empire, för tre ljus, i form av romersk oljelampa, brons och mässing, mörkpatinerad stomme, ljusarmar i form av örnhuvuden, botten med växtornamentik, avslutande pinjekotte, höjd 68 cm
Slitage, smärre skador, takfäste med mindre komplettering och spår av el
893468
2021-04-18