Ampel, 1800-talets första hälft

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

AMPEL, empire, för tre ljus, i form av romersk oljelampa, brons och mässing, mörkpatinerad stomme, ljusarmar i form av örnhuvuden, botten med växtornamentik, avslutande pinjekotte, höjd 68 cm

Slitage, smärre skador, takfäste med mindre komplettering och spår av el

893468

2021-04-18