Spegelram sengustaviansk

Spegelram sengustaviansk
Spegelram sengustaviansk
Spegelram sengustaviansk
Spegelram sengustaviansk
Spegelram sengustaviansk
Spegelram sengustaviansk
Spegelram sengustaviansk
Spegelram sengustaviansk

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SPEGELRAM, förgylld och bemålad, omkring år 1800, sengustaviansk, dekor i pastellage, krön med parställda serafer vid fyrfat i lunett, ca 162x80 cm

Glas saknas, slitage, färg- och dekorbortfall

893479

2021-03-27