Katarina Andersson
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
800 SEK
KATARINA ANDERSSON (Sverige, Född 1960): "Incitament IX", pigment o vax på papper, ej signerad (troligen signerad à tergo), bladstorlek ca 26 x 24,5 cm.
Proveniens: Har varit utställd på Göteborgs Konstmuseum 1996. Märkt med lapp på ramens baksida.
Fint skick, ej examinerad ur ram.
893485
2021-03-28