Katarina Andersson

Katarina Andersson
Katarina Andersson

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

800 SEK

KATARINA ANDERSSON (Sverige, Född 1960): "Incitament IX", pigment o vax på papper, ej signerad (troligen signerad à tergo), bladstorlek ca 26 x 24,5 cm.

Proveniens: Har varit utställd på Göteborgs Konstmuseum 1996. Märkt med lapp på ramens baksida.

Fint skick, ej examinerad ur ram.

893485

2021-03-28