Corot etsning

Corot etsning
Corot etsning

Klubbat för:

5 600 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

CAMILLE COROT (Frankrike, 1796-1875): "Sappho / Sapfo", autografi. (II état av II), från albumet "Douze croquis et dessins originaux sur papier autographique par Corot", daterad 1871, ca 21,8x27,8 cm.

Notering bevarad från äldre inramning: "D. Björs, köpt Paris aug. 1957"

Ingår i temaauktion: Lars Lundins samling

Kuntoraportti

uppfodrad på papper, oramat, i passepartout.

893489

Päivämäärä:

2021-03-27